Hladnovská 35, Slezská Ostrava, 710 00
Tel.: +420 596 241 073

Přírodovědný kroužek

Přírodovědný kroužek je volnočasová aktivita určená zájemcům ze všech tříd našeho gymnázia. Schůzky probíhají pod vedením PaedDr. Hany Ptaškové v rozsahu dvou hodin týdně, účast je pro žáky bezplatná.

Členové kroužku hrají i vytvářejí hry a kvízy s přírodovědnou tematikou, pozorují přírodniny a provádějí experimenty v biologické laboratoři. Zpestřením činnosti jsou besedy s odborníky z praxe a řada odborných exkurzí za přírodovědnými a technickými zajímavostmi i do provozů firem. Členové kroužku dále pomáhají při údržbě a rozvoji Naučné stezky gymnázia Hladnov. V rámci spolupráce s partnerskými základními školami realizují programy vzájemného učení během tradičního projektového dne a vytvořili též řadu pomůcek pro propagaci přírodovědy na Dni Země.

Přírodovědný kroužek se také zabývá problematikou třídění odpadů. Další oblastí činnosti je spolupráce se ZOO Ostrava při adopci zvířete – lemura Sclaterova a s Českou společností ornitologickou v rámci projektu Rorýsí školy. Zájemci z kroužku mohou také sami chovat drobná terarijní zvířata ve školní minizoo.

Přírodovědný kroužek funguje od roku 2013, kdy vznikl v rámci projektu NatTech MSK. Nyní je jeho činnost součástí udržitelnosti tohoto projektu. Aktivity přírodovědného kroužku jsou finančně podporovány díky SRPG.

Akce přírodovědného kroužku

 

Kalendář akcí

Září 2019
po út st čt so ne
01
02
07
08
29
30

Náhodné foto

obr15-small.jpg
obr18-small.jpg
obr6-small.jpg