Konec školního roku a předávání vysvědčení nám letos zpříjemnilo vystoupení hladnovského sboru a kapely, kteří si připravili koncert pro učitele a spolužáky.

V sobotu 20. června před 6. hodinou ranní máváme z autobusu na naše blízké a uháníme směr Rosolina Mare v Itálii, kde máme zajištěno ubytování v kompletně vybavených apartmánech. Budeme si vařit? U některých zvítězí touha ochutnat pravou italskou pizzu, věhlasné těstoviny a další dobroty italské kuchyně. Během cesty pozorujeme nádhernou rakouskou krajinu a po 16. hodině vjíždíme do Itálie. Vítá nás sluníčko a teplo. Naštěstí krásné počasí nás bude provázet po celý pobyt. Doma jsme zanechali déšť, zimu a mraky.

Dne 10. 6. se na Střední průmyslové škole ve Vítkovicích uskutečnil koncert studentského sboru Gymnázia Hladnov, příznačně nazvaného „Hladnov Rock Choir“. Koncertu se podle očekávání zúčastnili všichni členové tohoto sboru včetně dirigenta a vedoucího celého seskupení profesora Miroslava Hlavačky. Místo konání ani aktéři nebyli zvoleni náhodně. Vše bylo součástí projektu „Napříč krajem s mládeží“ a jeho hudební odnože (mini-projektu chcete-li) „Music is fun“.

Číslo Pí se stalo námětem pro eTwinningový projekt žáků našeho gymnázia, kteří se rozhodli spolupracovat s partnerskými školami na Slovensku a v České republice. Obchodní akademie v Prievidzi, česko španělská třída gymnázia v Brně a Gymnázium Hladnov již rok řeší úkoly spojené s číslem Pí. Na výsledky jejich práce se můžete podívat.

V sobotu 20. června se na našem gymnáziu konal již 31. ročník tradičního futsalového turnaje. Mužstva složená z absolventů nedávných i z těch, kteří byli u zrodu tohoto krásného fotbalového svátku, se utkala systémem každý s každým. Letos obsadil 1. místo tým složený z žáků-absolventů 2014. FC Profesors, za který bojovali kromě jiného ředitel školy Mgr. Daniel Kašička a Mgr. Jan Sklenář obsadili 3. místo. Ale jak to bývá, poražený nebyl vlastně nikdo, opékali se špekáčky a vzpomínalo na staré časy. Za rok nashledanou…

Dnes proběhlo slavnostní předávání vysvědčení žákům třetích ročníků, kteří úspěšně složili státní zkoušku základní z anglického jazyka. Ve spolupráci se státní jazykovou školou mají žáci Hladnova možnost získat tento jazykový certifikát na úrovni B2 podle Evropského jazykového rámce. V letošním školním roce zkoušku úspěšně složilo 25 žáků z jazykových i nejazykových tříd. Všem blahopřejeme.