Hladnovští studenti poznávali krásy Říma, Pompejí, Paesta a ostrova Capri


Na závěr školního roku 2018/2019 se hladnovští studenti se svými učitelkami vydali do Itálie.

Tentokrát jsme strávili 2 dny v Římě, kde jsme obdivovali Koloseum, vítězné oblouky, Sixtinskou kapli, chrám svatého Petra, Michelangelovu Pietu a vystoupali jsme až do kupole chrámu, odkud byl úžasný pohled na celý Řím.

Dokonce jsme viděli i papeže, který mezi lidmi jezdil v papamobilu a uděloval požehnání. Viděli jsme nádherné kašny, mohli jsme si tehdy ještě sednout na Španělské schody (už je to od července zakázané), vystoupali jsme na Kapitol, kde je slavná socha Vlčice. Prohlédli jsme si moderní stavbu od irácké architektky Zahy Hadid a světově unikátní čtvrť E.U.R. a její nejslavnější Hranaté koloseum. Protlačili jsme se davem k Fontáně di Trevi, podívali jsme se do Pantheonu. Samozřejmě jsme ochutnali skvělou italskou zmrzlinu, těstoviny i pizzu.

Dalším cílem byl výšlap na sopku Vesuv. Prošli jsme se podél kráteru a pokračovali do Pompejí. A na závěr dne jsme jeli ještě do Paesta, kde se nachází nejzachovalejší řecké chrámy na světě.

Poslední den jsme strávili na ostrově Capri, kam nás dopravila loď.

Vysoké teploty nás provázely po celou dobu exkurze. Mnozí dostali menší či větší úpal. Ale nakonec jsme vše zvládli a šťastně jsme se vrátili domů.

Příští exkurze bude cesta na sever.

PhDr. Alena Lacinová