Ve středu 4. 12. 2019 se naše volejbalové družstvo reprezentující gymnázium Hladnov zúčastnilo okresního finále ve sportovní hale SPŠEI Ostrava, Kratochvílova. Do něj jsme si postup vybojovali již v listopadovém turnaji na sportovním gymnáziu Volgogradská v Ostravě-Zábřehu, který jsme v konkurenci dalších ostravských gymnázií suverénně ovládli. Okresní finále už však bylo o level výše, a to jak z hlediska hráčských kvalit, tak i z hlediska taktické vyspělosti zúčastněných družstev.

Vzhledem k tomu, že jsme na tomto turnaji loni vybojovali 3. místo, jsme sice měli ambice na postup ze skupiny, ale rozhodně jsme se nestavěli do role favorita. Do semifinálového utkání se nám povedlo postoupit ze 2. místa, když jsme ve skupině prohráli úvodní zápas s loňským mistrem, domácím mužstvem, a naopak porazili Vítkovickou střední průmyslovou školu. Utkání, které rozhoduje o postupu do finále, se nám podařilo senzačně vyhrát 2:0 na sety, tudíž už tehdy jsme si řekli, že je to velký úspěch. Navíc jsme věděli, že v zápase o prvenství proti nám opět stojí tým SPŠEI Ostrava, jenž nás ve skupině přejel 0:2 na sety.

Finálové utkání začalo v podobném duchu jako již zmiňovaný zápas. První set jednoznačně ovládl domácí tým 19:25 a naši borci horko těžko hledali ztracené sebevědomí a energii. Druhá sada se nesla v podobném duchu až do stavu 13:23, kdy se profesoři Gold a Prívarová rozhodli vzít time out a ještě naposledy kluky povzbudit. Klíčovým okamžikem bylo, že se k podání dostal reprezentant DHL Ostrava Michal Sulek, který si vybral nejvhodnější chvíli, kdy ukázat svůj bombastický servis. Světe div se, náš tým dokázal takto nepříznivé skóre ještě otočit a celou sadu dotáhnout do vítězného konce v poměru 25:23. Domácí nechápali, co se děje, a jejich sebedůvěra klesla pod bod mrazu. V rozhodujícím zkráceném setu byli hladnovští hráči natolik povzbuzení, že jej vyhráli 16:14 a mohutně oslavili postup do krajského finále. Našim klukům gratulujeme a přejeme jim v dalším kole hodně štěstí.

Sestava: Srovnal Filip (kapitán), Sulek Michal, Dorotík Robin, Jarkovský Čeněk, Wójtowicz Marek, Lyčka Jiří, Hasala Dominik, Zvolánek Matěj.

Nutno dodat, že do krajského finále se podařilo postoupit také florbalovému družstvu děvčat. Tyto mohutné úspěchy jen dokládají, že na gymnáziu Hladnov najdete šikovné a talentované studenty, a to po všech stránkách. Všem týmům držíme pěsti.