Procvičovací portál Math4U – pomocník pro samostudium matematiky na SŠ!!!

Aktuální bezpečnostní opatření trochu komplikují standardní proces výuky, ale není potřeba zoufat 😊.

Ať už jste studenti nebo učitelé, můžete využít portál http://math4u.vsb.cz, který je zcela ZDARMA a nabízí dostatek možností k procvičovaní matematiky. Samostudium, tvorba testů, zadávání úkolů, využití při vzdálené výuce atd. není žádný problém.

Pro studenty jsou určeny sekce STUDENT a TŘÍDA. Aplikace STUDENT umožní žákům vygenerovat si dle svých požadavků HTML test z jakéhokoliv učiva SŠ.  Práci s aplikací STUDENT uvidíte v tomto videu https://youtu.be/3PJMHzjQ5_I. Dále je možno využít připravené tréninkové hry v části TŘÍDA. Jedná se o tabulkové hry nebo párovací hry, kdy je cílem spárovat správné otázky a odpovědi (například funkce a její předpis, velikost úhlu ve stupních a radiánech).

Učitelé si mohou v části  UČITEL vytvářet písemky a interaktivní testy ve formátu PDF. Aplikace pracuje s databází 4 000 otázek v každém ze čtyř jazyků (angličtina, čeština, slovenština a polština). Učitel si vybere z databáze otázky, které se mu líbí, a vytvoří pro žáky interaktivní test. Ten si pak může umístit na svůj web a zadat žákům k procvičení. Podívejte se na video, které práci s aplikací podrobně popisuje: https://youtu.be/R6-bsOQSmZM.

Přístup na web http://math4u.vsb.cz/cs je zdarma. Čeká na vás více než 4000 otázek, 150 her, vtipné hlášky a hlavně…. Budete skvěle připraveni až se znovu školy otevřou.

A jestli zjistíte, že bez matematiky si život jen těžko představíte, podívejte se na studium Výpočetní a aplikované matematiky am.vsb.cz, které zajišťují tvůrci portálu Math4U z Katedry aplikované matematiky.